Web provozuje
Interacta Travel
+420 608 057 057 +420 233 920 118

Hotel Chornitzerův dům

Aparthotel Chornitzerův dům se nachází v historickém jádru města Telče a je nedílnou součástí jednoho z nejmalebnějších náměstí naší země. Chortnitzerův dům disponuje 4 prostornými a pohodlnými apartmány.

Hotel

apartment pro 2 os (č.1,2,3)2400 KčTelč

Hotel Chornitzerův dům

Namesti Zachariase z Hradce 56 * Telc
e-mail: chornitzer@telchotels.cz

GPS (WGS84)

Šířka 49.184344 Délka 15.454352"
Podrobné cenyObjednávka/poptávka
Parkování
Televize
Klimatizace
Internet na pokoji
Kuchyně

Samotné náměstí je tvořeno 71 domy, které byly postaveny na gotických parcelách většinou před rokem 1530. Typický ráz náměstí vytváří loubí, které vzniklo po celém obvodu náměstí kolem poloviny 16. století. Povolaní italští umělci pomohli přetvořit gotické příbytky v úhledné domy se štíty a podloubím. Barokní dotvoření města se uskutečnilo do poloviny 18. století. V té době vznikla většina krásných barokních průčelí domů na náměstí.

Náš dům existoval již před rokem 1530. Dostal jméno po Martinu Ignáci Chornitzerovi, který získal dům v roce 1747. Objekt patří k hodnotnější části historických měšťanských domů ve vnitřním městě nejen pro své honosné barokní průčelí, ale zejména dochovanou historickou strukturou svých bytů i hospodářských prostor. Poměrně značný je v domě i počet dochovaných hodnotných architektonických článků a prvků historické stavební výbavy.


Martin Ignác Chornitzer byl šlechetný a zbožný člověk a byl dlouhá léta vrchním ředitelem panství telčského. On a jeho potomci žili v domě až do roku 1897 a největší mírou se zasloužili o vznik současné krásy domu. Adaptace domu na apartmánové ubytování proběhla v roce 2009. Citlivou rekonstrukcí vznikly mimořádně prostorné apartmány s moderně řešeným interiérem kontrastujícím s pradávnou historií domu. Rekonstrukce domu byla prováděna tak, aby duše domu nebyla narušena a přitom dům poskytoval našim hostům nezbytné pohodlí, rodinnou atmosféru a ničím nerušený pobyt.

Chortnitzerův dům disponuje 4 prostornými a pohodlnými apartmány s celkovou kapacitou 10 lůžek a s možností 4 přistýlek. Všechny apartmány jsou moderně zařízené a vybavené kuchyněmi se všemi nezbytnými elektrospotřebiči, obývacím pokojem, jídelnou a ložnicí, LCD televizí se satelitním připojením, připojením k internetu, vysoušečem vlasů, deštníkem, základními informacemi o Telči a okolí, stylovými obrazy. Podkrovní apartmány jsou vybaveny klimatizací. Součástí každého apartmánu je sprchový kout a WC. V apartmánu č. 2 můžete najít navíc vanu v ložnici a v apartmánu č. 4 dokonce vanu masážní, domácí kino a krb.


Apartment č.1

Apartmán v přízemí s výhledem na naši zahradu a Štěpnický rybník. Vybavení: LCD TV SAT, internet, stylová kuchyně s jídelním stolem, obývací pokoj, ložnice, WC, 2 koupelny se sprchovým koutem, vysoušeč vlasů, deštník, šatna, automatická pračka.


Apartment č.2

Apartmán v prvním patře s výhledem na historické náměstí. Vybavení: LCD TV SAT, internet, kuchyně s jídelním stolem, obývací pokoj, ložnice s vanou a paravanem, WC, koupelna se sprchovým koutem, vysoušeč vlasů, deštník, šatna.


Apartment č.3

Apartmán ve druhém patře s výhledem na historické náměstí. Vybavení: LCD TV SAT, klimatizace, internet, kuchyně s jídelním stolem, obývací pokoj, ložnice s prosklenou stěnou, WC, koupelna se sprchovým koutem, vysoušeč vlasů, deštník, šatna.Apartment č.4

Apartmán ve druhém patře s výhledem na naši zahradu, Štěpnický rybník, město Telč a jeho krajinu. Vybavení: LCD TV SAT, Klimatizace, domácí kino, internet, krb, kuchyně s jídelním stolem, obývací pokoj, ložnice s manželskou postelí a prosklenou stěnou, ložnice s oddělenými lůžky, WC, koupelna s masážní vanou a sprchovým koutem, vysoušeč vlasů, deštník, šatna.Pro Váš odpočinek určitě dobře poslouží naše okrasná zahrada včetně posezení na terase pod slunečníkem nebo ve “stodole” při grilování s nezapomenutelnými výhledy na Štěpnický rybník. Při organizaci Vašeho volného času jsme připraveni Vám kvalifikovaně poradit. Milovníci vína jistě nepohrdnou degustací moravských vín v privátní vinotéce majitelů domu.


Pokoje a Ceny

Ceny za pokoj/noc, v korunách. Převodník měn


Ceny zahrnují Wi-Fi internetové připojení, povolenku k parkování na náměstí a DPH, ale nezahrnují snídani. 
Snídaně: 165,- CZK 
Pobyt s domácími mazlíčky není povolen.

Příplatky :
Přistýlka:	500,-
Cena za 2. přistýlku: 300,-
Rekreační příplatek: 21,-/osoba/noc
Příplatek za použití krbu:	200,-

Formulář pro objednávku či poptávku:Požadujete okamžitou odpověď?

Vaše poptávka bude zodpovězena promptně.
Pokud zvolená možnost ubytování není volná, bude Vám nabídnuta alternativa stejného standardu a ve stejné lokaci našimi zkušenými operátory.

Booking & Inquiry info

Kontaktujte nás:

Telefon +420 233 920 118
chornitzer@telchotels.cz Skype Volat Chatovat
Denně: Po-Pá 9-17, So+Ne 10-17


TOPlist